In oktober bezochten Els en Leone (bestuursleden) en Geertje (actieve vrijwilliger van Colourful Children) de projecten in India. Niet om te controleren, maar om de contacten aan te halen en om met eigen ogen te zien hoe het gaat. We werden heel hartelijk ontvangen door de contactpersonen van onze 4 projecten. In de loop der jaren zijn zij echte vrienden geworden. Vol inspiratie kwamen we weer terug in Nederland. Hieronder een korte impressie van het bezoek aan de 4 projecten.

Melanmarainadu

We startten de reis in het zuiden, bij Don Bosco Melanmarainadu. Onze contactpersoon voor die dagen was father Vimalan. Bij Don Bosco, en overigens ook bij de zusters van het Colourful Children Huis, krijgen de paters (en de zusters) om de zoveel tijd een andere standplaats. Father Amal, die wij al het langst kennen, werkt sinds een paar jaar in Coimbatore een hele grote stad in Tamil Nadu. Zo fijn dat hij een paar dagen bij ons in Melanmarainadu kon zijn.

In Melanmarainadu steunt Colourful Children 10 huiswerkklassen in tal van kleine dorpjes. En ze steunen vrouwengroepen, met een microkrediet en soms met scholing. Met het bedrag van hun lening kopen ze bijvoorbeeld geitjes of kippen. Maar er is bijvoorbeeld ook een vrouwengroep die nachtjaponnen maakt in opdracht van een fabrikant. Per maand hebben ze dan een min of meer vast salaris. We bezochten ook een aantal vrouwen in hun eigen dorpjes en zij lieten ons trots hun geitjes zien, hun naaimachine. En we zagen bijvoorbeeld een vrouw die een training tot schoonheidsspecialiste had gevolgd en nu ook trainingen geeft aan andere vrouwen. Het gaat om haar, make-up en nagellak.

Green India Trust

In Namakkal ontmoetten we weer onze vriend Denish Kumar van Green India Trust. Later zagen we ook een ander bestuurslid, Paulien. Als we er zijn bezoeken we ook altijd de katholieke lagere school waar Rani de vrouw van Denish werkt. Gelukkig krijgen de kinderen een warme maaltijd tijdens de lunch en af en toe iets extra’s als dat nodig is – denk aan schoolboeken – want de armoede onder de kinderen / gezinnen is groot.

In het weekend zijn we naar de Kolli Hills gegaan. Een natuurgebied met 71 haarspeldbochten. In Tanimatty start in 2026 een 2e vrouwengroep. De eerste groep is vorig jaar gestart met de opbrengst van een sponsoractie van onze vrijwilligers Irma en Léonce. Seekapurai heeft al 2 vrouwengroepen. In dit dorpje gaat binnenkort ook een huiswerkgroep van start. Er zijn zo’n 35 kinderen die ver moeten reizen (met de schoolbus) naar school. De vrouwen willen graag dat hun kinderen in hun eigen dorpje een huiswerkklas kunnen bezoeken. Iemand uit het dorpje heeft grond en een huisje ter beschikking gesteld om daar een dorpshuis te herbouwen. Zo hebben de vrouwen ruimte voor hun overleggen over de microkredieten en voor de huiswerkklas. Wij hebben een bijdrage geleverd voor het opknappen van het huisje.

Colourful Children Huis

Dichtbij Namakkal, in Nallur, staat het Colourful Children Huis. Er is een nieuwe hoofdzuster Dyana plus 2 andere nieuwe zusters. Gelukkig zijn de kinderen en de stafleden en leraressen nog hetzelfde 🙂 We worden weer heel hartelijk ontvangen.

Met steun van de Lionsclub Maasland is de speeltuin opgeknapt. De zusters willen met ons overleggen welke toestellen ze nog kunnen aanschaffen, want er is nog geld van de Lionsclub. 1 van de kinderen is doof en heeft een verstandelijke beperking, en hij is heel goed is een balsport. In een district-competitie kan hij heel goed meedoen. Ze besluiten om nieuwe ballen voor hem aan te schaffen waar hij mee kan oefenen. Maar er komt ook een grote schommel, speciaal voor kinderen met een verstandelijke beperking en de zusters gaan nadenken welke materialen het best bijdragen aan het plezier en de gezondheid van de kinderen.

Don Bosco Anbu Ilam in Salem

In Salem, een grote stad met 1,2 miljoen inwoners, steunen wij 2 projecten van de paters van Don Bosco: het drop-out project waar jongeren die om wat voor redenen dan ook zijn uitgevallen op school en hier hun middelbare schooldiploma kunnen behalen. Wij betalen het salaris van de docenten. En we betalen ook de vervolgstudie van ongeveer 20 jongeren.

De jongeren ontvangen ons met muziek en ‘dansjes’ en vertellen over hun thuissituatie. Naast de docenten werken er bij Don Bosco bijvoorbeeld ook 2 ambulant begeleiders die in de sloppenwijken werkzaam zijn. Op een middag gaan we met hen op bezoek bij een aantal jongeren. Heel indrukwekkende verhalen en thuissituaties. Een meisje die alleen nog maar haar opa heeft. Een ander meisje woont met haar moeder en zus en haar vader heeft zelfmoord gepleegd. En 4 zussen waarbij zowel hun vader als hun moeder gestorven zijn tijdens de coronaperiode. De meisjes en jongens zijn allemaal heel krachtig en beseffen dat ze met een diploma meer kans is om hun leven te verbeteren.

Share This